Opinie

MindSonar jest nowoczesnym narzędziem badającym szeroki zakres metaprogramów oraz hierarchie i systemy wartości wg. Graves’a. Daje czytelny profil i szczegółowy opis i interpretację poszczególnych metaprogramów.
Marek Rudziński

konsultant, trener, coach

W dobie rosnących oczekiwań w obszarze zarządzania talentami związanych z rozwojem osobistym  kadry zarządzającej firm,  narzędzie Mind Sonar znakomicie wpisuje się w zestaw profesjonalnych i praktycznych narzędzi wspierających takie procesy jak executive coaching, szkolenia czy mentoring. Wartość dodana narzędzia opiera się głównie na możliwości badania w określonym kontekście biznesowym, dzięki czemu możliwa jest efektywna praca z menedżerami w zasadzie w nieograniczonym zakresie sytuacji i wyzwań biznesowych.
Dr Anna Syrek-Kosowska

psycholog biznesu, Executive Coach, pierwsza Polka – akredytowany Superwizor Coachingu (Coaching Supervision Academy, – EMCC, approved by ICF), Partner Zarządzający ASK Expert (www.askexpert.pl), Opiekun Merytoryczny i Wykładowca Akademii Profesjonalnego Coachingu (Wyższa Szkoła Biznesu)

MindSonar to jedno z najbardziej użytecznych i „ekogicznych” narzędzi pozwalających skutecznie uświadamiać jak można elastyczniej  współżyć, współpracować i komunikować się z innymi. Daje pogłębiony wgląd  i poszerza percepcję postrzegania siebie i swoich naturalnych zasobów.
Jakub Lewandowski

trener, coach, menedżer

MindSonar jest wyjątkowym narzędziem, będącym sposobem patrzenia na człowieka, pozwalającym na lepsze jego rozumienie. Z punktu widzenia coacha stwarza to większe możliwości wspierania w odkrywaniu tego co ważne, zarówno przez jednostki, jak i całe zespoły. Dla osoby badanej to sposób postrzegania siebie jako osoby zdolnej do zmiany i mogącej o wiele więcej …
Gorąco polecam.
Hanna Garbowska

coach i konsultant biznesowy

Polecam gorąco szkolenie MindSonar dla wszystkich tych, którzy poszukują „twardego” narzędzia do mierzenia „miękkich” kompetencji. Wszystko co w życiu robimy wynika z tego, jak myślimy. MindSonar pozwala nam poznać nasze style myślenia w konkretnych kontekstach i uświadomić je sobie tak, by móc dokonać odpowiedniej zmiany, zwiększającej naszą efektywność. Świetne narzędzie. Świetny warsztat. Dużo praktyki, dającej konkretne umiejętności. Serdecznie dziękuję, za możliwość wzięcia w nim udziału.
Rafał Malinowski

coach, mentor, ekspert przywództwa

Warsztaty certyfikacyjne MindSonar to nie tylko pozyskanie nowej wiedzy i nowego narzędzia do pracy – to jest oczywiste. To jest przede wszystkim mocna przygoda i wielkie doświadczenie obcowania z człowiekiem wiedzy, umiejętności i kultury osobistej najwyższej próby – spotkanie z Jaapem Hollanderem i polskimi trenerami. Ale to nie wszystko. Bo także… o, właśnie chyba o to chodzi w tym wszystkim nie mniej: spotkanie samego ze sobą. My trenerzy, coachowie, terapeuci umiemy „gadać ze sobą” doskonale, ale jak szewcy bez butów, tak nierzadko i my.. A tu proszę – warsztaty certyfikacyjne, to świetna okazja do rachunku sumienia, pracy nad sobą i – paradoksalnie – przystanięcia i głębokiej autorefleksji. Paradoksalnie napisałam – bo warsztaty naszpikowane są wiedzą, którą ledwo można upchać w czasie. A czas spędzany z ciekawą osobą – czyli ze sobą w roli głównej – przecież zawsze jest za krótki :). Jaap Hollander jest znakomitym trenerem – spotykamy się z Nim, a jednak ze Sobą. Ze Sobą, a jednak z Nim. Ćwiczymy dużo na sobie, wykonujemy wiele testów samym sobie, badamy się cały czas w tym znakomitym towarzystwie. Polecam serdecznie.
Agnieszka Nadstawna

Coach, trener, arteterapeuta

Kolejny raz uczestnicząc w warsztacie Certyfikacyjnym MindSonar przekonałam się jak wiele to narzędzie daje w kontekście …

  1. Poznania siebie
  2. Zintegrowania i lepszego poznania się ludzi w zespole
  3. Wzmocnienia procesu coachingowego
  4. Rozpoznania obszarów rezerw i potencjałów osoby

Raz jeszcze też (jeszcze mocniej) uzmysłowiłam sobie, że im więcej przestrzeni i samodzielności daje trener,  tym efektywniejszy może być proces uczenia i przyswajania wiedzy. Polecam wszystkim, dla których różnorodność myślenia  ludzkiego i poziomów wartości jest istotna w procesie rozwoju i zmiany  tak własnej jak i innych.  Dziękuję za możliwość uczestnictwa w warsztacie. Do zobaczenia … ?

Joanna Czarnecka

coach, trener, terapeuta

Niezależnie od możliwości narzędzia, jego trafności i bogactwa wariantów, estetyki, praktyczności i nieograniczonych perspektyw zastosowania,  MS to przede wszystkim ludzie. Przecudowni, otwarci na słuchaczy trenerzy-praktycy. Niesamowici uczestnicy, z bogactwem swoich opinii i analiz. I wyjątkowi, niepowtarzalni badani z ich bajecznym światem wewnętrznym, niemożliwym do skopiowania… To trzeba samemu przeżyć! A potem nie ma już powrotu do starego trybu życia… ?
Błażej Kliks

coach, konsultant biznesowy

MindSonar jest niezwykle użytecznym narzędziem zarówno do pracy indywidualnej, jak i zespołowej. Skutecznie wspiera rozwiązywanie konfliktów, osiąganie efektu synergii w zespole czy określanie ścieżki rozwoju w odniesieniu do pożądanego profilu w określonym kontekście zawodowym. Dodatkowo wartości Gravesa służą zachowaniu spójności między tym co robimy, jakie decyzje podejmujemy a tym co jest dla nas ważne w danej sytuacji. 
Dagmara Miąsek

konsultant biznesowy, coach, trener

Cudowna Jennet, z pasją i wielkim doświadczeniem używania narzędzia. A ponieważ mój metaprogram koncentruje się na Użyciu to poziom satysfakcji ogromny :). Użyteczność narzędzia jest bardzo wysoka, możliwość zastosowania bardzo szeroka tak,  jak ilość codziennych kontekstów. Wiedza bezcenna.
Sylwia Dąbrowska-Paulewicz

coach, coach sportowy

Na warsztatach certyfikacyjnych MindSonar miałam okazję poćwiczyć umiejętności coachingowe. Niezwykle istotne, że sama mogłam doświadczyć jak na podstawie wykresu można zobaczyć w czym tkwi przeszkoda, dlaczego nasze działanie nie jest skuteczne. Bardzo otwarta i bezpieczna forma pracy, na konkretnych narzędziach, pozwoliła mi przełamać jeden z impasów zawodowych i dała świadomość obszaru, który mogę rozwijać. Oczywiście to również kompetencje, ciepło i zaangażowanie konkretnych osób pracujących na moją rzecz. Przez rozwój własny do rozwoju Klienta, przez doświadczenie do działania… Polecam wszystkim, którzy chcą wzbogacić swój warsztat o nowe narzędzie i umiejętności, pracować nad rozwojem własnym oraz poznać osoby inspirujące do rozwoju i zmiany. 
Monika Siedlak-Pęczek

psychoterapeutka, konsultant i coach

MindSonar to wyjątkowe narzędzie wspierające pracę nad dobrą zmianą…  w kontekście danej sytuacji – i właśnie ta kontekstowość, pozbawiona oceny, jest mocną stroną tej analizy. Bo tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji i od potrzeb… wszystko też może ulec zmianie, jeśli tylko tego chcemy! Jest to wspierające narzędzie w doradztwie oraz coachingu dotyczącym m.in. relacji, sprzedaży, budowania zespołu, rozwoju, konfliktu jak i w procesie rekrutacji… Polecam bardzo 😉
Małgorzata Omilian

coach dobrej zmiany, menedżer

Dla mnie warsztat miał szczególną wartość z kilku powodów:  sposób prowadzenia i podejścia do uczestników z zaangażowaniem i starannością; dzielenie się doświadczeniem i przykłady z własnej praktyki; również duża ilość ćwiczeń, wymagająca szukania rozwiązań i odnoszenia się do tego co właśnie się nauczyło; duża liczba godzin na poznanie tematu;  możliwość korzystania z WhatsApp  wykorzystywanego do dzielenia się wiedzą; i zestaw darmowych programów do badań.  Wszystko razem pozwala na zapoznanie się z MindSonarem i to w przyjemnej atmosferze ciekawych ludzi.
Zbigniew Mielke

trener wewnętrzny

Warsztaty certyfikacyjne MindSonar to przede wszystkim ogromna dawka użytecznych umiejętności do pracy z tym narzędziem. Wszystko możesz przećwiczyć w życzliwej atmosferze tworzonej przez trenera i współuczestników. Nauczenie się myślenia o innych w kategoriach metaprogramów pozwoliło mi uwolnić się w większym stopniu od ocen. O osobie, o której do tej pory myślałam, że jest powierzchowna, teraz myślę, że ma silniejszy metaprogram “ogół” niż “szczegół”, właściwie tak jak ja :)!
Ewa Schabek

coach

Warsztaty dostarczyły mi wielu inspiracji dotyczących wykorzystania mataprogramów w coachingu. To czego nauczyłem się przy okazji programu certyfikacyjnego MindSonar, daje mi nowe narzędzia do pracy z klientami i pozwala lepiej ich rozumieć, zarówno w kontekście coachingu indywidualnego jak i zespołowego.
Przemysław Turkowski

coach, trener, konsultant

Pokazanie naszego sposobu myślenia w kontekście wartości Gravesa było dla mnie bardzo cenne. Wymiar praktyczny warsztatów i ilość prowadzonych ćwiczeń stanowi unikalną wartość tego wydarzenia. Warsztaty polecam wszystkim, którzy chcą lepiej zrozumieć, w jaki sposób myślimy i jakie to ma znaczenie dla osiąganych przez nas rezultatów.
Sławomir Sikora

konsultant, coach, trener

Wciąż jestem pod wrażeniem możliwości, jakie daje MindSonar. Korzystam z niego zarówno podczas coachingu, jak i konsultacji dla firm. Pomaga, wspiera, inspiruje. Świetne narzędzie, bardzo dobrze poprowadzone warsztaty. Polecam!
Anna Paciorek

coach, konsultant biznesowy

Wielki poeta Erik Hoffer kiedyś powiedział: „W czasach wielkich zmian, ci którzy nieustannie uczą się odziedziczą ziemię, podczas gdy ci, którzy wszystko wiedzą, będą doskonale przygotowani, by radzić sobie ze światem, który już nie istnieje.” Warsztaty MindSonar same w sobie są wspaniałą nauką osobistego i profesjonalnego rozwoju, jakże niezbędnego w naszych czasach. Instrument MindSonar jest znakomitym narzędziem, które pozwoli nam – konsultantom, trenerom, coachom – dać naszym klientom więcej, niż się spodziewali. Serdecznie polecam!
Martin Turnau

konsultant, trener, coach

Warsztaty MindSonar to bardzo ciekawa podróż wgłąb naszych umysłów. Mieliśmy okazję doświadczyć i uczyć się wielu zastosowań narzędzia, co pozwoliło na to, że na koniec 6-dniowych warsztatów czuliśmy się niemalże jak eksperci. Prowadziliśmy intrygujące sesje interpretacyjne, dzięki którym odkrywaliśmy różne możliwości, szanse i zagrożenia w rozważanym kontekście. Bardzo inspirujące warsztaty, a w praktyce, użyteczne narzędzie do coachingu i rozwoju osobistego.
Maciej Sasin

trener, konsultant, coach

Partnerzy