Odkryj siłę mindsetu
Odkryj MindSonar®

Zaglądamy do głowy mistrzów – Przemysława Salety oraz Karola Bieleckiego

Zaglądamy do głowy mistrzów – Przemysława Salety oraz Karola Bieleckiego

lna koncentracja na osiąganie wyznaczonych celów oraz bardzo mocno rozwinięte poczucie wewnętrznej kontroli i dyscypliny – to style myślenia, które łączą legendę polskiego boksu zawodowego Przemysława Saletę oraz niezwykle utytułowanego, wieloletniego reprezentanta Polski w piłce ręcznej Karola Bieleckiego. To wnioski jakie płyną po konferencji zorganizowanej w warszawskiej restauracji Wilcza 50 pt. „Zaglądamy do głowy mistrzów”. Sportowcy zostali poddani drobiazgowemu badaniu przy użyciu narzędzia psychometrycznego MindSonar® stosowanego powszechnie w krajach Europy Zachodniej.

MindSonar® to narzędzie, które można porównać do aparatu rentgenowskiego dla umysłu. Pozwala na zbadanie przy pomocy specjalnie opracowanego kwestionariusza z pytaniami sposobów myślenia konkretnych osób w określnych sytuacjach.

Badanie przeprowadzone na Przemku i Karolu jednoznacznie pokazało, że style myślenia obu sportowców znacznie się od siebie różnią. Możemy jednak wskazać na konkretne elementy, które powodują, że obaj Panowie mają większe szanse, porównując ich oczywiście do innych osób, na osiągnięcie sukcesu – wyjaśnia Tomasz Zawadzki menadżer generalny MindSonar® Polska.
Wyniki jakie uzyskali nie były dla nas zaskoczeniem. Okazuje się bowiem, że nie ma jednej drogi do osiągnięcia sukcesu zarówno w sporcie, jak i biznesie. Są jednak pewne elementy, bez których tego sukcesu osiągnąć się nie da – zauważa Zawadzki.

Szczegółową analizę obu profili sportowców przeprowadziła podczas konferencji dr. Katarzyna Pilipczuk – wykładowca akademicki oraz certyfikowany superwizor i trener coachingu International Coaching Community.

Widzimy wyraźne różnice w stylach myślenia, które wynikają z faktu charakterystyki dyscyplin sportowych, w których obaj Panowie się specjalizują. Boks to sport indywidualny dlatego u Pana Salety dominuje styl myślenia oparty o rywalizację, efektywność, szczegółowe taktyki oraz pewność siebie i stanowczość w działaniu. U Pana Bieleckiego zaobserwowaliśmy, że myśli w kontekście dobra ogółu, zespołu. Jest w stanie pracować dla innych tak, by wspólnie osiągać wyznaczone cele. Jest przy tym proaktywny i potrafi szybko dopasować się do zmieniających się warunków. Obu Panów łączy ta sama bardzo silna koncentracja na celu, determinacja w jego realizacji oraz sprecyzowane standardy postępowania – to właśnie te elementy w znaczący sposób decydują o sukcesie – dodaje Pilipczuk.

Konferencja była okazją do zaprezentowania możliwości analitycznych narzędzia MindSonar®. Obaj Panowie jeszcze przed jej rozpoczęciem podkreślali, że nie mieli do czynienia w swojej czynnej karierze sportowej z podobnymi rozwiązaniami, choć zgodnie podkreślali, że byłoby ono pomocne.

Jestem bardzo świadomą osobą i wiem w jaki sposób myślę – mówi Przemysław Saleta legenda polskiego boksu. Jednak czym innym jest wiedzieć intuicyjnie, a czym innym jest to zobaczyć w badaniu. Od jakiegoś czasu prowadzę campy bokserskie w Tajlandii. Przywiązuję bardzo dużą uwagę do szczegółów treningu, bo to one na samym końcu decydują czy i na ile jesteś skuteczny

i efektywny. Dlatego nie byłem zaskoczony, że te elementy zostały uwypuklone w badaniu. To dość wyraźnie świadczy o tym, że MindSonar® jest narzędziem skutecznym i pod tym względem może być pomocny dla wielu osób, które chcą udoskonalać efektywność swojego myślenia. Dla mnie samoświadomość jest niezwykle istotna, może nawet kluczowa – bo daje wiedzę, które elementy są dobrze wypracowane, a które są do poprawy i to zarówno w sporcie, jak i biznesie – twierdzi Saleta.

Konferencja pt. „Zaglądamy do głowy mistrzów” to kolejny projekt realizowany przez MindSonar® Polska. W listopadzie ubiegłego roku odbyło się bezpłatne szkolenie skierowane do polskich nauczycieli. Celem projektu „Zaglądamy do głowy – polskim nauczycielom” było wsparcie kadry pedagogicznej w rozwoju ich kompetencji zawodowych oraz zbudowanie bliższych relacji z uczniami. Wydarzenie odbyło się CLVI Liceum Ogólnokształcącego „Przy Łazienkach Królewskich” w Warszawie. Organizator zapowiada kolejne tego typu akcje.

*******************************************************************************

Dodatkowych informacji udziela

Krzysztof Zajdel
tel. + 48 883 226 220
e-mail: krzysztof.zajdel@procontent.pl

*******************************************************************************

MindSonar® jest wyjątkowym narzędziem, badającym sposób myślenia człowieka i nowatorskim podejściem do badania psychologicznego. Nie jest to test osobowości. Nie kategoryzuje ludzi poprzez nadawanie im ograniczających i często niesprawiedliwych etykiet. MindSonar® bada styl myślenia w zależności od kontekstu sytuacji w której człowiek się znalazł. Ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie korzystne jest rozpoznanie czynników motywacyjnych. Więcej informacji na www.mindsonar.pl